Knihy o diabetes a diabetické kuchařky
zpět na seznam

Dobroty pro diabetiky

Dobroty pro diabetiky
  • Nakladatel: CPRESS
  • Rok vydání: 2019
  • Jazyk: Čeština
  • Vazba: vázaná
  • Počet stran: 132
Kód: K-Dobrot-Diabet


Cena: 269 Kč s DPH

Doba doručení na dotaz

Poptat

Knížka nabízí přes 60 receptů! Ve sladkých jídlech této kuchařky nenaleznete žádný přidaný cukr. Jejich přirozenou sladkost zajišťuje ovoce, nebo jsou přislazována stévií či medem. Slané recepty mají nízkosacharidové složení. Jsou to prostě dobroty, které budou chutnat jak diabetikům, tak těm, kdo chtějí ve své stravě omezovat cukr. U mnoha receptů najdete i alternativu ve variantě bezlepkové nebo bezlaktózové.

Čekají tu na vás sladké dezerty, ale také sladká a slaná hlavní jídla, saláty i polévky. Recepty jsou seřazené podle ročních období, abyste mohli využívat sozónní nabídky.

Cílem autorky je mimo jiné ukázat osobám s diabetem, že i s touto nemocí si mohou užívat radostí, které život přináší, a jídlo mezi ně bezesporu patří.

Autorka Hana Čechová Šimková má pět dětí, kterým ze zdravotních důvodů mnoho let vařila a pekla různá dietní jídla - bezlepková, bezmléčná, bezsójová i diabetická. Tyto cenné životní zkušenosti si nechce nechat pro sebe a ráda je předává dál v podobě zdravých kuchařek určených lidem s výživovým omezením.